מארזי נייר בעיצובי

יום רביעי, 13 בפברואר 2013

האם לעבוד לפי האינטואיציה?


הי,
היום אני ממשיכה לענות על השאלות שלכן מהבלוג קנדי.
והפעם השאלה שנשאלתי היא:
השאלה שלי היא התלבטות בתור מתחילה בעולם עיצוב הנייר , מה עדיף למתחילה לעבוד לפי סקיצה מסויימת או לפי האינטואיציה ? הקושי שלי נובע מזה שעודני מחפשת את עצמי בתוך העולם הזה , כלומר עוד לא הרגשתי שאני מעדיפה סגנון עיצוב על פני אחר , אני אוהבת צבעים ואוהבת וינטאג' וגם מיקס מדיה וגם מנימליזם , אז האם להמשיך בדרכי ולעבוד על פי האינטואיציה שלי או להתחיל לעצב על פי מודלים למיניהם עד שאגלה מה אני הכי רוצה?

אז אני אקדים ואומר שהתשובה שלי היא דעתי הפרטית בלבד.
לדעתי לעבוד לפי אינטואיציה זה דבר נפלא! מה שאת צריכה לשאול את עצמך הוא:
1.האם את נהנית כשאת עובדת לפי האינטאיציה שלך?
2.האם תהליך היצירה שלך זורם ואת לא נתקעת בדרך?
3.האם את מרוצה מהתוצאה הסופית שלך?

אם ענית כן לכל השאלות. כנראה שאת עושה בדיוק את מה שנכון לך.
במידה ואת לא נהנית מהתהליך או שאת לא מרוצה מהתוצאה הסופית אולי כדאי לך לנסות לעבוד לפי סקיצה או אתגר. במידה ואת נתקעת במהלך תהליך היצירה. כדאי לך לבדוק מתי ולמה את נתקעת. האם את נתקעת כי אין לך רעיון או כי את לא מכירה טכניקות וכו'. ולפי זה תחליטי אולי לצפות בסרטונים ביוטיוב ללימוד טכניקות או להירשם לסדנה.

אני מציעה לך לא למהר לבחור סגנון עיצוב אחד. קודם כל אף אחד לא אמר שאת חייבת לבחור. את יכולה לעשות הכל מהכל. בסופו של דבר אחרי שתתנסי בכל סיגנון כמה פעמים את תדעי לבד מה את הכי אוהבת וממה את הכי נהנית.
ויכול להיות שתחליטי שאת אוהבת הכל ותעשי קצת מכל דבר וזה מצויין.

אני בדרך כלל מנסה כל סיגנון פעם פעמיים ואז במידה ונהניתי מהתהליך ומהתוצאה אני ממשיכה איתו. במידה ולא אני עוזבת אותו ועוברת הלאה.
לדוגמה קנבסים של מיקס מדיה. עם מיקס מדיה יש לי יחסי אהבה שנאה. אני מאוד מאוד אוהבת את תהליך היצירה במיקס מדיה. זה סיגנון שכמעט לא ניתן לעשות בו שגיאות וכמעט כל דבר ניתן לתיקון /שינוי/שיפור במהלך תהליך היצירה. אבל משום מה אני אף פעם לא מתה על התוצאה הסופית. זה לא מרגיש לי אני.
אז אני כמעט לא עושה קנבסים של מיקס מדיה. אבל אני בהחלט אשמח להשתתף באתגר של מיקס מדיה רק בשביל הכייף.

אני חושבת שבמהלך השנים סיגלתי לי סיגנון עיצובי משלי כשזה נוגע לכרטיסים ואלבומים. אפילו שאני עושה לפעמים כרטיסים מינימליסטים ולפעמים קצת יותר עמוסים ולפעמים עם מנגנונים וכו' עדיין יש איזשהו משהו שמזכיר שהם שלי.

כמו שאמרת את בתחילת הדרך ולכן אני לא חושבת שזה יהיה נכון להגביל את עצמך לשום דבר. עולם הסקראפ הוא עולם ללא חוקים וללא הגבלות. וזה בסדר לנסות דברים שונים. זה גם מצויין לטעות לאורך הדרך. ככה נוצרים הדברים היפים ביותר.

לסיכום, אם את נהנית, לכי עם האינטואיציה שלך.

זו כמובן רק דעתי,
אתן מוזמנות לכתוב את דעתכן בתגובות,
אשמח לשמוע מה אתן חושבות,
תודה שקפצתן לבקר,
אושרת
4 תגובות:

 1. מסכימה עם התשובה שכתבת. אני באופן אישי לא אועהבת סקיצות . אני מרגישדה שהן מגבילות אותי ועוצרות את הדמיון שלי.

  השבמחק
 2. אושרת

  ♥ תחילה תודה רבה מקרב

  התשובה שלך לשאלה הייתה ממש מקיפה ועניינית , וכפי שצפיתי בדיוק התשובה פרשה בפניי אופקים חדשים למחשבה על דברים שאולי לא חשבתי עליהם קודם . במיוחד עניין ההנאה בזמן היצירה , כי בדרך כלל אני מרגישה את זה רק בסוף כלומר שאני מרוצה מהתוצאה . אז אני אקח את זה בחשבון :)ואני שמחה שהצבעת על כמה נקודות שעזרו לי בתהליך היצירה עד כה כגון האתגרים , משתתפת באתגרים לפעמים כי זה ממריץ וגם שמרתי תקיית עבודות שבשבילי מהוות אתגר , וההדרכות במיוחד ביוטיוב גם פה שמרתי הרבה קטעים במועדפים

  עוד משהו שאקח בחשבון , ההצעה שלך אנסה כמה סגנונות וכמה עיצובים וטיכניקות עד שאמצא את דרכי ♥ ואשלב אינטואיציה וסקיצה

  ושוב רב תודות ♥♥♥
  מאחלת לך לתמיד אושר והשראה

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה יקירתי,
   שמחה שעזרתי.
   תודה על כל התגובות המקסימות שלך:)

   מחק

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...